SI Schedule

Spring 2024
Course Instructors Leaders Upcoming Sessions
ACCT 215 Timothy Gartin David
  • Wednesday 4:25pm @ Gilman 2354
ACCT 284 Jenny Sturgill Molly
  • Wednesday 4:25pm @ Pearson 2137
  • Friday 1:10pm @ Carver 290
  • Tuesday 5:10pm @ Gilman 1051
ACCT 284 Anne Clem Clarice
  • Thursday 4:10pm @ Curtiss 0225
  • Monday 5:10pm @ Gilman 2104
  • Tuesday 6:10pm @ Curtiss 0108
ACCT 285 Brad Trinkle Matthew -
AER E 355 Peter Sherman Chase
  • Wednesday 5:10pm @ howe 1220
  • Thursday 5:10pm @ howe 1226
AN S 214 Dawn Koltes Abby I
  • Thursday 5:10pm @ Black 1034
  • Monday 6:10pm @ Lagomarcino 1520
  • Tuesday 7:10pm @ Carver 0174
AN S 319 Ranga Niroshan App Jayasooriya-Arachchige Do Liz
  • Wednesday 6:10pm @ Kildee 0105
  • Thursday 4:10pm @ Carver 0290
AN S 331 Jodi Sterle Alyssa
  • Wednesday 5:10pm @ Kildee 0107
BIOL 211 Lori Biederman JP
  • Wednesday 6:10pm @ Carver 0298
BIOL 211 WiSE Kevin Roe Mandy
  • Thursday 4:10pm @ GILMAN 2104
  • Monday 6:10pm @ GILMAN 2015
  • Tuesday 4:00pm @ PEARSON 2115
BIOL 212 WiSE Sayali Kukday Lauran K
  • Wednesday 6:10pm @ Gerdin 2133
  • Thursday 6:10pm @ Pearson 2125
  • Monday 6:10pm @ Gerdin 2133
BIOL 212 WiSE Renu Srivastava Sydney N
  • Wednesday 4:25pm @ Pearson 2143
  • Sunday 4:10pm @ Gerdin 2133
  • Tuesday 6:00pm @ Bessey 2226
BIOL 212 Carly Manz Eva
  • Wednesday 7:10pm @ Gerdin 2133
CHEM 163 K Burke Merit
  • Wednesday 3:20pm @ Pearson 2131
  • Tuesday 6:00pm @ Marston 2155
CHEM 163 WiSE K Burke Sithmi
  • Wednesday 7:10pm @ Gilman 1051
CHEM 167 Diana Thatcher Neha
  • Wednesday 5:10pm @ Carver 0204
  • Thursday 5:10pm @ Carver 0174
CHEM 177 Cristina Bonaccorsi Ashlyn
  • Sunday 6:10pm @ Howe 1220
  • Tuesday 4:10pm @ Gerdin 2133
CHEM 177 Cristina Bonaccorsi Julius -
CHEM 177 WiSE Cristina Bonaccorsi Leah
  • Monday 3:20pm @ Gilman 2205
  • Tuesday 8:10pm @ Curtiss 0108
CHEM 178 Alexander Gundlach-Graham Cami
  • Monday 7:10pm @ Carver 0184
  • Tuesday 6:10pm @ Carver 0298
CHEM 178 WiSE Alexander Gundlach-Graham Sydni H
  • Tuesday 7:10pm @ Pearson 2158
CHEM 178 Yulia Zaikina Ronnie -
CHEM 231 Thomas Greenbowe Krishangee
  • Wednesday 7:10pm @ Carver 0174
CHEM 331 WiSE Junqi Li Ella
  • Friday 2:15pm @ Gilman 2205
CHEM 331 Junqi Li Jackson
  • Wednesday 4:25pm @ Gilman 1051
  • Thursday 5:10pm @ Gilman 1051
CHEM 332 WiSE Mason Koeritz Harshita
  • Thursday 4:10pm @ Carver 0174
  • Monday 5:00pm @ Carver 0190
  • Tuesday 4:10pm @ Carver 0298
CHEM 332 Mason Koeritz Jacob
  • Wednesday 5:10pm @ Gilman 2109
  • Sunday 3:10pm @ Gilman 2109
COM S 227 WiSE Ambrose Laing Julia
  • Thursday 5:10pm @ Pearson 2137
  • Monday 6:10pm @ Coover 1011
  • Tuesday 5:10pm @ Pearson 2131
COM S 227 Matthew Tancreti Rahul -
COM S 228 Georgi Batinov Griffin
  • Thursday 8:10pm @ Coover 1016
  • Sunday 6:10pm @ Carver 184
  • Monday 7:10pm @ Lagomarcino 1520
COM S 230 Soma Chaudhuri Tuan
  • Thursday 5:10pm @ Gilman 2104
COM S 311 Xiaoqiu Huang Devon
  • Monday 5:10pm @ Howe 1226
E M 324 Oleg Zarechnyy Lucas
  • Thursday 5:10pm @ Carver 0298
  • Monday 7:10pm @ Carver 0298
  • Tuesday 5:10pm @ Carver 0298
ECON 101 Darin Wohlgemuth Aadi
  • Wednesday 5:10pm @ Carver 0298
  • Friday 3:20pm @ Gilman Hall room 1051
ECON 101 Brent Kreider Kunj
  • Thursday 5:10pm @ Howe 1246
  • Sunday 2:10pm @ Carver 0174
ECON 101 Eun Choi Lauren E -
ECON 102 Miyoung Oh Vedant
  • Thursday 2:10pm @ Pearson 2137
FIN 301 Truong Duong Gavin
  • Thursday 5:10pm @ Gerdin 2134
MATH 104 Peter Burton Ben -
MATH 143 Susan Johnson Ashley
  • Thursday 5:10pm @ Carver 0174
  • Monday 4:25pm @ Carver 0174
  • Tuesday 6:10pm @ Carver 0174
MATH 145 Zhenhua Wang Srika
  • Wednesday 6:10pm @ Carver 0074
  • Thursday 4:10pm @ Pearson 3125
  • Friday 2:15pm @ Gilman 2104
MATH 150 Alejandro Andreotti Vasudha -
MATH 151 Justin Stevenson Patrick -
MATH 165 Shira Zerbib Ahnaf -
MATH 165 WiSE Rana Parshad Anna
  • Wednesday 2:15pm @ Carver 0298
  • Sunday 7:10pm @ Carver 0184
MATH 165 David Herzog Joe
  • Wednesday 6:00pm @ Marston 2155
  • Friday 2:15pm @ Howe 1246
  • Monday 5:10pm @ Sweeney 1116
MATH 166 WiSE Michael Jenkins Analyn
  • Wednesday 4:10pm @ Carver 0174
  • Monday 6:10pm @ Carver 0184
MATH 166 Jordan Disch Hao
  • Wednesday 5:10pm @ Carver 0202
MATH 166 Anastasia Halfpap Rishi
  • Wednesday 6:10pm @ Gilman 1051
MATH 265 WiSE Zhijun Wu Allison
  • Monday 6:10pm @ Pearson 2125
  • Tuesday 7:10pm @ Pearson 2157
MATH 265 Paul Barloon Elisha -
MATH 267 Hailiang Liu Chris
  • Monday 6:10pm @ Gilman 2205
MATH 267 WiSE Matthew Mastroeni Maya -
PHYS 115 Alejandro Travesset-Casas Kristi
  • Wednesday 5:10pm @ Carver 0294
PHYS 131 WiSE Soeren Prell Emma
  • Wednesday 5:10pm @ Pearson 2125
  • Thursday 4:10pm @ Howe 1246
PHYS 131 Soeren Prell Luke
  • Wednesday 7:10pm @ Kildee 0105
  • Thursday 5:10pm @ Carver 0074
  • Tuesday 8:10pm @ Gilman 2205
PHYS 231 Canfield, Wetstein, Adhikari Matthew Wetstein Carter
  • Wednesday 5:10pm @ Carver 0184
  • Friday 1:10pm @ Carver 0294
PHYS 231 WiSE Cary Pint Greta
  • Thursday 5:10pm @ Curtiss 0225
PHYS 232 Zhe Fei Mercedes
  • Wednesday 6:10pm @ Carver 0184
  • Friday 2:15pm @ Carver 0298
STAT 226 Wenting Xu Adeline
  • Thursday 4:10pm @ Pearson 3119
  • Monday 6:00pm @ MacKay 0117
STAT 226 Samuel Fox Thenuki
  • Wednesday 3:20pm @ Pearson 2137
  • Monday 7:10pm @ Carver 0174
  • Tuesday 5:10pm @ Carver 0184
STAT 326 Anna Peterson Anthony
  • Thursday 3:10pm @ Howe 1246